Jdi na obsah Jdi na menu

Cestovní kanceláře nabázejí ubytování na mnoha místech tohoto ostrova. Cestovní kancelář Viamare láká do překrásných míst jako jsou Kokkari, Balos a Pythagorian.

    K dispozici je velké množství hotelů, studií a rezidencí. Hlavním kritériem bývá často vzálenost od moře. Hotely či rezidence stojící přímo na pobřeží jsou vzdálené od písečné pláže jen 10 metrů. Spousta ubytovácích zařízení však stojí i v širokém okolí. Jejich vzdálenost od moře se pohybuje do 500 metrů.

 

Obrazek

 

 
KOKKARI

    ObrazekOblíbené prázdninové letovisko, leží pod zalesněnými úbočími na severovýchodním pobřeží ostrova pouze 10 km od  lavního města Samos - Vathi. Rozprostírá se podél pobřeží a krásné oblázkové pláže mezi dvěma skalnatými výběžky, které dokreslují jeho jedinečnou krásu. Necelé 2 km od Kokkari se nalézají další dvě známé pláže Tsamadou (úsek i pro nudisty) a Lemonakia, které patří k nejlepším plážím na ostrově. Kokkari vlastně znamená cibulka. Jméno městečko dostalo od zakladatelů, kteří brzy rozpoznali úrodnost místa a začali zde pěstovat zvláštní druh cibule, která je proslavila nejen na ostrově.
    Kokkari si Vás podmaní svojí jedinečnou prázdninovou atmosférou. Úzké uličky starého městečka, domy s barevnými fasádami a typickými balkónky a vyhlídky na moře, město a hory ze skalnatých útesů Vás budou inspirovat k opakovaným procházkám. Na pobřežní promenádě je nejvíce taveren, restaurací, kaváren a barů, kde si můžete užívat romantiku pomalého prázdninového dne i rušného nočního života. Díky  mořskému vánku, který tu obvykle vane, je zde vždy příjemně, a to i za horkých letních dnů. Také proto je Kokkari oblíbeným střediskem vodních sportů včetně windsurfingu, které se provozují na západní části pláže Kokkari. Z místa se dá podnikat řada krásných vycházek do hor a snadno navštívit hlavní město ostrova.

    Studia a apartmány - Kokkari
 Arabela Dimitris Golden Sun Lambros
 Lito Maria Marin Olympia Village
 Popi Poseidon  
Hotely - Kokkari
 Arion Christina Kalidon Lambros
 Lemos Olympia Beach
 Poseidon

 

BALOS

    Malá kouzelná osada na jižním pobřeží ostrova v oblasti Marathokampos. Dominantou celé této oblasti je impozantní hora Kerkis (1440 m). Divoká příroda, rázovité vesničky, skaliska s jeskyněmi a průzračně modré moře ozvláštňují toto málo navštěvované místo. Celá oblast přímo vybízí a láká k procházkám a k pěším výletům do hor.
    Balos je skutečně malá osada, kde nenajdete žádné velké hotely. Především individuální turisté navštěvují toto místo, aby zde načerpali energii a potěšili se zvláštní atmosférou a užili si klid a krásnou oblázkovou pláž s modrým průzračným mořem. Naleznete zde pobřežní promenádu s malými domky, několik taveren, 2 bary a 1 obchod.

    Studia - Balos
 Princess Tia 

PYTHAGORIAN
 

  Studia a apartmány - Pythagorion
 Anastasia Village