Jdi na obsah Jdi na menu

Výlety


Pro zpestření Vaší dovolené není špatné podniknout nějaký ten výlet za poznáním. Můžete se nechat inspirovat některými z následujících výtel. Tyto výlety určitý polatek nabízí místní cestovní kanceláře.

Okruh ostrovem - nejpozoruhodnější pamětihodnosti ostrova, prohlídka archeologických památek, pláží, pozoruhodných vesniček (např. Pirgos), Eupalionského tunelu, návštěva kláštera Sv. Kříže, návštěva Karlovassi, výrobny keramiky, vinařského závodu - autobus.

ObrazekTurecko - Kusadasi - Samos je velmi blízko Tureckému pobřeží. Cesta do Kusadasi (Koussantassi) je dlouhá jen 18 námořních mil. V případě využití "létajícího delfína" trvá celá trasa pouze 25 minut, klasickou lodí je to zhruba 50-90 minut (dle trasy). Lodě vyplouvají nejen z přístavu ve městě Samos, ale i z přístavu Pythagorian a další. Antický Effesos, kde jeden ze sedmi divů světa - Artemidin chrám - unikátní památník antického Řecka a Říma, se nachází pouze 17 km od pobřeží.   

ObrazekPatmos - návštěva dalšího velmi blízkého a pozoruhodného ostrova (plavba cca 2 h., "létajícím delfínem" cca 50 minut), který leží na jih od ostrova Samos. Legenda vypráví, že zde vznikla Apokalypsa, část Bible, kterou zde v roce 92 př.n.l. napsal Svatý Jan, když zde byl v exilu, návštěva kláštera Sv. Jana.
    Přístav na ostrově Patmos je jmenuje Skala. Na vrcholu útesu lze nalést překrásné hlavní město Hora s bílými domky a malými uličkami. Domimantní je Byzantský klášter sv. Jana postavený v roce 1088. Na cestě mezi přístavem a Horou se nachází jeskyně Apocalipse. - loď a autobus.

ObrazekFourni - lodní výlet na ostrov Fourni (plavba cca 2 h.), koupání, návštěva krásných pláží ostrova - loď, autobus.

Obrázky z ostrova Fourni prohlédněte ZDE

Piknik - lodí se pluje na překrásnou pláž Megali Lakka - koupání, šnorchlování, vodní sporty, grilování - loď a autobus.

Jeep safari - okruh ostrovem, poznáte autobusem nedostupná místa, kláštery, staré vesnice a pláže - jeep.

Řecký večer - ukázky typické řecké a samoské kuchyně a vína, ukázky řeckých tanců, tanec.

Pěší vycházky - s průvodcem.